Když křesťan posuzuje život v hojnosti podle satanovy nabídky světa
Mnohé Církevní Organizace šířící evangelium tělesné prosperity se ohání biblickým veršem, který říká, že Bůh chce, abychom měli život a měli ho hojně (v hojnosti).
Blud říká: Bůh nám slíbil život v hojnosti za to že ho známe, tak si to pojďme beze studu vzít
Jednoduchou myšlenkovou přesmyčkou pak takové učení vede k bludné představě, že "hojnost" znamená to, co nabízí Satan skrze mediální tlak jako normální lidský "standard hojnosti". Satan ví, že podle těla neexistuje žádná definovaná hranice pro "dostatek". Dostatek je v tělesném rozumu velmi často chápán jako získání veškerého dostupného množství určité věci.
Každý ať se rozhodne, jak s tím naloží. Zda ho zaujme hojnost života od Boha, kdy má být každý spokojený s tím co má, a nebo hojnost od Satana (vizualizovanou dnes pomocí televizních reklam), která vybízí k lásce k penězům a k budování bohatství na zemi.
1. Timoteovi 6,6 Zbožnost, která se spokojí s tím, co má, je už sama velké bohatství.
1. Timoteovi 6,10 Kořenem všeho toho zla je láska k penězům. Z touhy po nich někteří lidé zbloudili z cesty víry a způsobili si mnoho trápení.